Ichtegem is opnieuw Hartveilig

Gepubliceerd op  dinsdag 27 feb 2024 om 10:48 uur

Ichtegem is opnieuw Hartveilig voor een termijn van 2 jaar, tot 1 januari 2026. Dat komt omdat we stevig inzetten op eerste hulpcapaciteiten.

Wist je dat onze gemeente 11 AED-toestellen telt? Je vindt de locaties terug op de interactieve kaart via stratenplan.ichtegem.be. Bijkomend organiseren we samen met de lokale afdeling Hinterland van het Rode Kruis jaarlijks verschillende opleidingen rond eerste hulp, reanimeren en defibrilleren.

En dat is nodig. Dagelijks krijgen ongeveer 30 mensen in België een hartstilstand buiten het ziekenhuis. Slechts 5 à 10% overleeft dit. Door binnen 3 tot 5 minuten te starten met de reanimatie en door een automatische externe defibrillator (AED) te gebruiken, verhoog je de overlevingskans van het slachtoffer tot 70%.

Bekijk hier waar alle AED-toestellen staan in onze gemeente.

Naar top